firma sudzucker

Firma Südzucker otrzymała certyfikat zrównoważonej uprawy buraków w Europie

Grupa Südzucker wraz z plantatorami buraków cukrowych w Niemczech, Francji i Polsce uzyskała certyfikat REDcert2, potwierdzając tym samym, że prowadzone przez nich uprawy buraków cukrowych zgodne są z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat REDcert2 dowodzi, iż stosowane przez plantatorów metody uprawy są zgodne z kryteriami srebrnego statusu zrównoważonego rolnictwa Platformy Initiative (SAI). Ponad 34 000 plantatorów buraków cukrowych oraz Südzucker udokumentowało, że ich działania są zgodne z restrykcyjnymi normami środowiskowymi i społecznymi związanymi z uprawą i przetwarzaniem surowca. Plantatorzy skoncentrowani są na optymalizacji ochrony roślin i zapewnieniu odpowiedniego nawożenia.  Dodatkowo podejmują  działania w celu zwiększenia żyzności gleby oraz zróżnicowania biologicznego. Firma Südzucker, która ma długą tradycję prowadzenia działalności w sposób zrównoważony, współpracowała z plantatorami buraków nad opracowaniem i wdrożeniem systemu dokumentacji, za którego pomocą klienci mogą wykazać ciągłość zrównoważonego rozwoju wzdłuż całego łańcucha dostaw.

„Jesteśmy dumni, że wraz z naszymi plantatorami potwierdziliśmy zrównoważony rozwój produkcji buraków cukrowych. Fakt, że Grupa Südzucker skutecznie wykazała zgodność wymogów certyfikacji z REDcert2 oraz SAI był możliwy przede wszystkim dzięki opartej na zaufaniu współpracy z naszymi plantatorami.  Bez ich zaangażowania w zrównoważony rozwój certyfikacja nie byłaby możliwa”, powiedział dr Thomas Kirchberg, Członek Zarządu Südzucker AG. „Certyfikat potwierdza, że nasze programy zrównoważonego rozwoju idą w dobrym kierunku. Będziemy podążać tą drogą wraz z plantatorami, ponieważ jesteśmy przekonani, że w ten sposób odpowiadamy na potrzeby rynku”, dodał nakreślając dalszą  politykę firmy.

Informacje o SAI

Platforma SAI (Sustainable Agriculture Initiative) jest wiodącą globalną inicjatywą promującą zrównoważone metody prowadzenia działalności rolniczej. Organizacja non-profit założona w 2002 roku obecnie posiada ponad siedemdziesięciu członków. Südzucker jest członkiem SAI od czerwca 2015 roku. Dodatkowe informacje dostępne są na www.saiplatform.org

Informacje o REDcert

Gesellschaft zur REDcert Zertifizierung nachhaltig erzeugter Biomasse mbH (spółka certyfikacji zrównoważonej produkcji biomasy) została założona w 2010 roku przez wiodące stowarzyszenia i organizacje w niemieckich sektorach: rolnym i biopaliw w celu ustanowienia systemu certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla biopaliw. REDcert System-EU, uznany przez Komisję Europejską, nadaje REDcert system certyfikacji zrównoważonego rozwoju, który może być stosowany w całej Europie w odniesieniu do zrównoważonej uprawy surowców roślinnych. REDcert² bazując  na stosowanym z powodzeniem systemie REDcert-UE został pozytywnie zatwierdzony przez SAI. REDcert² jest rozbudowanym systemem certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla przemysłu spożywczego. System certyfikacji znajduje zastosowanie na wszystkich etapach procesu:  produkcja, skup surowca oraz jego przetwarzanie. Dodatkowe informacje dostępne są na www.redcert.org.

Informacje o Südzucker Polska

Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiego koncernu Südzucker, największego producenta cukru w Europie. W Polsce spółka posiada 25 % udziału w kwocie cukru, zatrudnia 640 pracowników i współpracuje z 6 440 plantatorami. Głównym produktem firmy jest cukier biały, oferowany pod znaną od 17 lat na polskim rynku marką „Cukier Królewski”, którą w 2010r., 2012r., 2013r. i 2015r. konsumenci uznali za najbardziej rozpoznawalną w swojej kategorii i wyróżnili Złotym Laurem Konsumenta oraz tytułem Lidera Dekady (2004-2014). W 2014 r. marka „Cukier Królewski” zdobyła również tytuł Created in Poland Superbrands 2014/2015 w kategorii „Jedzenie i gotowanie”, który to tytuł przyznawany jest w ponad 80 krajach wyłącznie najsilniejszym markom konsumenckim. Obok produktów dla klientów detalicznych firma oferuje również szeroką gamę produktów dla sektora przemysłowego jak również Foodservice.

Related Posts

Dodaj komentarz