karmienie bydla

Jak wykorzystać białko sojowe w żywieniu bydła?

Produkcja paszy żywieniowej dla zwierząt to w bardzo wielu gospodarstwach rolnych jeden z największych kosztów. Przygotowanie pożywienia w odpowiedni sposób wymaga sięgnięcia po dobrej jakości składniki i przede wszystkim polega na dostarczaniu białka. W tej roli świetnie sprawdza się soja. Ten rodzaj białka jest chętnie spożywany przez zwierzęta i jak najbardziej warto się zainteresować tym właśnie źródłem białka. Posiada mnóstwo zalet i może sprawdzać się bardzo dobrze. Pozwoli na dostarczenie zwierzętom w pełni zbilansowanych posiłków. Dowiedz się zatem w jaki sposób użyć białka sojowego przy żywieniu.

Białko sojowe jako dodatek do paszy

Przede wszystkim białko sojowe sprawdza się w charakterze dodatku do przygotowanej wcześniej paszy. Same nasiona soi w aż 35% składają się z białka i posiadają również bardzo duże ilości tłuszczu. Dzięki temu są idealnym komponentem paszy i umożliwiają znaczne podniesienie jej wartości odżywczych. Sprawiają, że stworzona z ich pomocą pasza będzie zdecydowanie zdrowsza dla zwierząt i będzie wspierała prawidłowy rozwój zwierząt. Obecnie to źródło białka zdobywa coraz większą popularność i jest coraz chętniej wykorzystywane w wielu różnorodnych gospodarstwach rolnych. Wielu rolników dostrzega wiele niepodważalnych zalet tego właśnie sposobu żywienia i postanawia wykorzystać konkretne produkty. Wystarczy już niewielka ilość nasion dodanych do paszy, aby znacząco polepszyć jej właściwości i osiągnąć świetne rezultaty związane z użyciem tego rodzaju białka w charakterze dodatku.

Samodzielna produkcja komponentów do paszy

Niepodważalną zaletą białka sojowego jest fakt, że nasiona można produkować samodzielnie. Nie ma potrzeby kupowania gotowych wyrobów. Siew soi w Polsce mimo, że obecnie nie jest bardzo popularny to tak naprawdę w każdym gospodarstwie istnieje możliwość wydzielenia odpowiedniego miejsca na prowadzenie uprawy. Dzięki temu można będzie pozyskiwać nasiona, które następnie po odpowiedniej obróbce termicznej będą mogły zostać wykorzystane w procesie produkcji paszy dla zwierząt.

Related Posts

Dodaj komentarz