rekawice robocze

Sklep BHP – jakie znajdziemy w nim rękawice robocze i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobry sklep BHP oferuje wiele różnych części odzieży, które mają za zadanie uchronić pracownika lub jego codzienne ubranie przed zagrożeniami związanymi z wykonywaniem pracy. Jednym z najważniejszych elementów odzieży ochronnej są bez wątpienia rękawice robocze. Dłonie podczas wykonywania pracy różnego typu są szczególnie narażone na uszkodzenia – sprawdź, jak się przed nimi uchronić!

Sklep BHP – jakie znajdziemy w nim rękawice robocze?

Sklep BHP jest w stanie zaoferować znacznie więcej rodzajów rękawic roboczych, niż początkowo można przypuszczać. Dzielą się one nie tylko ze względu na klasę i rodzaj ochrony, ale także na materiał z jakiego zostały wykonane. Jaki jest podstawowy podział rękawic roboczych ze sklepu BHP?

Podstawowym podziałem rękawic ochronnych jest klasa ich ochrony, która informuje użytkownika przed jakiego typu zagrożeniami będą w stanie uchronić go dane rękawice. Pod tym względem wyróżniamy trzy typy rękawic:

  • rękawice kategorii pierwszej – pierwsza kategoria jest podstawowym stopniem ochrony, jaki możemy spotkać przy wyborze rękawic. Informuje nas ona o tym, że rękawice jakie wybieramy chronią przed temperaturą do 500 stopni Celsjusza, niewielkimi uszkodzeniami naskórka i delikatnymi środkami chemicznymi.
  • rękawice kategorii drugiej – ten typ rękawic roboczych znajduje zastosowanie w wielu różnych zakładach produkcyjnych i fabrykach. Druga kategoria informuje o tym, że rękawice będą w stanie uchronić użytkownika przed temperaturą do 1000 stopni Celsjusza, przed temperaturą poniżej zera, uszkodzeniami mechanicznymi poważniejszymi niż lekkie zadrapania i mocniejszą chemią.
  • rękawice kategorii trzeciej – to prawdziwe rękawice robocze do zadań specjalnych. Ich użycie jest wymagane w sytuacjach, kiedy użytkownik jest narażony na trwałe uszkodzenia, kontakt z substancjami mocno toksycznymi oraz wysokie napięcie.

Rękawice robocze – z jakiego materiału się je wykonuje?

Rodzaj materiału ma gigantyczne znaczenie w kontekście ich wytrzymałości i zabezpieczenia użytkownika. Podstawowe rękawice jakie można znaleźć w sklepie BHP to klasyczne rękawice lateksowe, znajdujące swoje zastosowanie w wielu sytuacjach – zapewniają one podstawową ochronę dłoni i higienę, niezbędną chociażby przy pracy z żywnością.

Rękawice ze sklepu BHP mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Są to między innymi skóra, neopren, dziania czy poliuretan. To jaki rodzaj rękawic będzie najlepszy dla poszczególnego użytkownika zależy przede wszystkim od typu pracy, jaki na co dzień wykonuje.

Related Posts

Dodaj komentarz