fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem mogą w nie zainwestować zarówno osoby prywatne, jak również właściciele budynków komercyjnych. Montaż paneli może odbywać się zarówno na dachu, jak i na gruncie, a tego rodzaju działanie niesie ze sobą realne korzyści dla portfela. Aby jednak się tak stało należy wybrać panele wysokiej jakości, a następnie fachowo je zamontować. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych i ich montaż

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych bez względu na to czy mowa o fotowoltaice w Krakowie czy innym mieście jest bardzo szerokie. W praktyce oznacza to, że można wykorzystywać ich potencjał energetyczny zarówno na gruncie, jak i na dachu. Mogą one zostać zamontowane na potrzeby domu jednorodzinnego, ale także budynku użyteczności publicznej czy też komercyjnego. Bez względu jednak na to o jaki mowa w grę wchodzi to, aby postawić na ich najwyższą jakość. Co to oznacza w praktyce?

Wysoka jakość instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim inwestycja w sprzęt za którego produkcję odpowiada dobra firma. Jej przedstawiciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie energetyczne istotnie się od siebie różni i w pełni będą potrafili dopasować do niej dane modele, oczywiście po przeprowadzeniu z nami wywiadu. Istotne jest także to, że panele dobrej klasy składają się z dobrych komponentów, które w pełni wykorzystują potencjał jaki dają najnowsze rozwiązania technologiczne. W końcu branża OZE bardzo prężnie się rozwija i z roku na rok przynosi nowe możliwości.

Aby panele fotowoltaiczne mogły w pełni spełniać swoją funkcję, a tym samym istotnie wpłynąć zarówno na to, że poniesiony za nie koszt się zwróci, a rachunki za prąd się zmniejszą, w tym też nie będziemy uzależnieni od dostawcy energii muszą być prawidłowo zamontowane. W przypadku montażu na dachu w grę wchodzi kąt nachylenia w przedziale 30-40 stopni. Optymalna ekspozycja to południe, ale równie dobrze spisze się południowo-zachodnia. W przypadku południowo-wschodniej upewnijmy się czy nie dochodzi w niej do zacienienia. Dbajmy także o eksploatację naszych paneli. Więcej na https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ .

Zobacz także: https://e-baby.pl/najlepsze-panele-fotowoltaiczne-czyli-jakie/

Jak myć panele fotowoltaiczne

Mycie paneli fotowoltaicznych powinno być absolutnie wykonywane zgodnie ze sztuką. W praktyce oznacza to, że konstrukcja ta jest tak delikatna, że bardzo łatwo jest ją uszkodzić. Nieumiejętne czyszczenie może więc spowodować, że wyrządzimy zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. O ile utrzymanie paneli w czystości jest bardzo ważne ze względu na korzystanie z ich potencjału energetycznego, o tyle porysowane nie będą już spełniały swojej roli. Pamiętajmy o tym, że osadzający się na nich kurz, pył, czy też porastający mech mocno wpływa na ich wydajność, stąd optymalnie powinniśmy je myć dwa razy w roku. W praktyce oznacza to, że powinniśmy zatroszczyć się o ten proces wiosną oraz jesienią. Tutaj bardzo ważne jest jednak to, aby wykonywać tego rodzaju czynności o ściśle określonych porach dnia, wówczas, kiedy mamy do czynienia z najmniejszym nasłonecznieniem. Mowa więc albo o wczesnym ranku, albo późnym popołudniu.

Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie pt. czy mogę myć sam panele fotowoltaiczne. Odpowiedź brzmi: to zależy. Mowa po pierwsze o tym czy jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani i będziemy mogli umyć ów sprzęt zgodnie ze sztuką. Nie bez znaczenia pozostaje także to, czy jego producent wyraża na to zgodę. Wiele firm w umowie zawiera bowiem zapis który jasno mówi o tym, że o utrzymanie w czystości paneli może zadbać tylko wspomniany producent. W przeciwnym razie gwarancja przestaje już obowiązywać. Miejmy to na uwadze zanim podejmiemy decyzję o konserwowaniu paneli.

Related Posts

Dodaj komentarz